Potřebujete hypoteční úvěr, nebo refinancovat stávající hypotéku? Není problém, v naší Hypolapce za 4 minuty víte, jak na tom jste

28. července 2021
Karolina Kučerová

Za poslední rok zažívá hypoteční i realitní trh doslova „boom“. Co měsíc padaly rekordy v počtu poskytnutých hypoték a z realitních serverů nemovitosti mizely doslova před očima. eDO zareagovalo a pustilo se do práce s vývojem nových klientských aplikací, jako je Hypolapka.cz.

Na začátku roku 2021 se objevilo mnoho prognóz a o vývoji úrokových sazeb hypotečních úvěrů se toho napovídalo hodně. Finanční analytici předpovídali, že úrokové sazby hypotečních úvěrů budou během prvního čtvrtletí rychle stoupat. Realita domněnku potvrdila, ale růst byl výrazněji pomalejší než jejich prognózy.

I přes mírný nárůst úrokových sazeb v posledních měsících jsou ceny hypotečních úvěrů stále přijatelné. Sazby se průměrně pohybují okolo hranice 2,5% p.a. Pořád je ale spousta klientů, kteří řeší svojí bytovou potřebu a přemýšlí, jak uložit své finanční úspory, či hledají prostor pro zlevnění existující hypotéky formou refinancování.

eDO urychlilo své plány

Abychom v eDO dokázali poskytnout svým klientům co nejlepší služby, pracovali jsme na nových projektech, které nyní plně spouštíme. Naše projekty mají za úkol klientovi pomoci nejen s hledáním nejvýhodnějšího hypotečního úvěru, ale také s oceněním konkrétní nemovitosti.

Projekt, který se trefně nazývá Hypolapka, vám spočítá úrokovou sazbu a výši měsíční splátky hypotéky. Navíc také dokáže posoudit bonitu klienta. To znamená, že pokud uvedete svoji reálnou finanční situaci, je Hypolapka schopná vám říct, zda na požadovaný úvěrový rámec dosáhnete. Pokud se vám budou podmínky zamlouvat, ozve se vám hypoteční specialista, který vás celým procesem žádosti provede až ke zdárnému konci.

Na Hypolapku navazuje druhá aplikace, nazvaná Cenolapka. Ta má za úkol ocenit konkrétní nemovitost. Například tu, na kterou si chcete zažádat o hypoteční úvěr od Hypolapky. Pokud vyplníte údaje o dané nemovitosti, zdarma vám poskytne její odhadovanou tržní cenu. Pomůže vám s určením ceny při plánovaném prodeji nemovitosti, nebo naopak si můžete ověřit cenu nemovitosti, kterou máte v plánu koupit.

První měsíce pilotního provozu nám ukázaly, že jdeme správnou cestou. A tou nebylo jen vytvořit „obyčejný“ srovnavač hypoték, ale vytvořit nástroj, který bude pro klienta jednoduchý, přehledný, přesný a klient se v něm bude intuitivně orientovat. Nástroj, který propojí dnes tak související světy financování a realit. A hlavně umožní našim spolupracovníkům z řad obchodních zástupců a realitních makléřů generovat příležitosti pomocí Affiliate odkazů na neustále rostoucím on-line komunikačním a prodejním trhu. Sociální sítě, webové platformy a on-line nástroje je to, kam naše Hypolapka a Cenolapka míří. Nyní se těšíme na brzké spuštění do ostrého provozu.