Správa pojistných smluv

Při řešení nastavení domácího portfolia pojistných produktů je dobré myslet na souvislosti, tedy nejen na to, za jakým účelem je dané pojištění sjednáváno, ale i při jaké příležitosti daný produkt zřídit. Možnosti nejrůznějších produktových balíčků jsou totiž takřka neomezené a člověk se v záplavě kombinací může velmi snadno ztratit. Nezřídka se pak stává, že až s odstupem času zjistí, že za některé služby platí hned několikrát nebo zbytečně draho.
Dvakrát měř, jednou řež
Typickými příklady jsou různé balíčky související s bankovními produkty, respektive běžnými účty a platebními kartami. Zcela běžně jsou k nim dnes nabízeny cestovní či odpovědnostní pojištění. Ty však mohou být zároveň obsaženy v pojištění nemovitého majetku.
Podobně je na tom třeba i segment rizikového životního pojištění. Své zdraví tak můžete mít chráněno v samostatném produktu, v rámci autopojištění nebo přídatného pojištění k úvěru. Každá z těchto variant pak má odlišné krytí, nabídku připojištění i ceny.
Nejen z výše uvedených příkladů je zřejmé, že mít přehled o vlastním pojistném portfoliu při využívání komplexní šíře nejrůznějších finančních produktů není nic snadného. V těchto i dalších situacích tak může naplno vyniknout profesionální správa, která by měla všechny nežádoucí duplicity a neefektivnosti eliminovat. Pojistné produkty by totiž do sebe měly zapadat jako puzzle, nikoliv se navzájem vrstvit a překrývat.